WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących
Publikacja z: 2017-04-25 12:05:51

25 kwietnia 2017r.

W Gołuchowie - z inicjatywy Ośrodka Kultury Leśnej i III Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika z Kalisza - odbyły się doroczne obchody Dnia Ziemi. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawowali: Europoseł Andrzej Grzyb, Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski i Prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński. Na święcie był obecny Wicestarosta Pleszewski Eugeniusz Małecki.

Publikacja z: 2017-04-21 15:25:49

21 kwietnia 2017r.

  • W Domu Rzemiosła w Pleszewie odbyło się uroczyste pożegnalne odchodzącego na emeryturę długoletniego Starszego Cechu Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości Olgierda Rusinka. Podziękowania za współpracę w imieniu władz Powiatu Pleszewskiego przekazali starosta Maciej Wasielewski i wicestarosta Eugeniusz Małecki.
  • Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski uczestniczył w ceremonii wręczenia nagród laureatom eliminacji rejonowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, które odbyły się w Zespole Szkół Przyrodniczo - Politechnicznych CKU w Marszewie.
  • Wicestarosta Pleszewski Eugeniusz Małecki dokonał otwarcia II Powiatowej Olimpiady Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego, zorganizowanej w Zespole Szkół Technicznych w Pleszewie.
Publikacja z: 2017-04-19 08:06:24

19 - 20 kwietnia 2017r.

Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski uczestniczy w obradach Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego w Szamotułach.

Publikacja z: 2017-04-13 14:23:26

12 kwietnia 2017r.

  • Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski uczestniczył w uroczystym podpisaniu listu intencyjnego w sprawie utworzenia w Zespole Szkół Technicznych w Pleszewie klasy patronackiej firmy FAMOT w zawodzie „technik mechatronik”.
  • W Wągrowcu odbyła się wojewódzka konferencja na temat „Polityka senioralna w Wielkopolsce”. W konferencji wziął udział Wicestarosta Pleszewski Eugeniusz Małecki.
  • W Muzeum Regionalnym w Pleszewie miało miejsce zebranie członków poznańskiego okręgu Związku Inwalidów Wojennych RP. Gościem kombatantów był Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski.
Publikacja z: 2017-04-12 14:19:55

11 kwietnia 2017r.

W pleszewskim LO im. Stanisława Staszica z inicjatywy p.o. Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Romana Pisarskiego odbyła się debata społeczna na temat stanu bezpieczeństwa w Powiecie Pleszewskim. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Wicestarosta Pleszewski Eugeniusz Małecki oraz kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Pleszewie Krzysztof Zawada.   

10 kwietnia 2017r.

Przed Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej delegacja samorządowa udała się pod Mur Pamięci przy kościele pw. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Pleszewie, aby złożyć wiązanki kwiatów pod tablica katyńską, poświęconą Pleszewianom zamordowanych w 1940 roku przez sowieckie NKWD. Kwiaty złożyli: Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski i Wicestarosta Eugeniusz Małecki w imieniu powiatu oraz Burmistrz Pleszewa Marian Adamek i Wiceburmistrz Andrzej Jędruszek w imieniu władz miejskich.   

Informacja: 1 do 5 z ogólnej liczby 921 wpisów