WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących

Szpital Powiatowy w Pleszewie - najlepszy w Polsce!

Narodowy Ranking Szpitali „Super Expressu” opracowano na podstawie danych ankietowych ze szpitali, które przystąpiły do konkursu oraz opinii Czytelników. Patronat nad rankingiem objęło Ministerstwo Zdrowia.

„Super Expres” opublikował wyniki rankingu w wydaniu poniedziałkowym z 19 maja 2008r. Spośród 304 ocenianych placówek zwyciężyło Pleszewskie Centrum Medyczne Sp z o.o.  (woj. wielkopolskie).

Autorzy rankingu oceniali m.in. posiadanie certyfikatów i wyróżnień, zadłużenie i remonty. Największy wpływ na pozycję w rankingu miały jednak punkty przyznawane przez Czytelników „Super Expresu”. Poproszono ich o wypełnienie Ankiety Satysfakcji Pacjenta. Do redakcji wpłynęło około 6 tysięcy wypełnionych ankiet. Polacy oceniali w niej m.in. poziom opieki, warunki, w jakich byli leczeni, jakość wyżywienia, kwestię odpłatności za leki i materiały opatrunkowe, fachowość oraz uprzejmość lekarzy i pielęgniarek.

Szpital Powiatowy w Pleszewie posiada akredytację Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia z Krakowa, certyfikaty jakości ISO, tytuł „Firmy przyjaznej  środowisku” oraz inne nagrody. Ponadto od kilku lat znajduje się w czołówce rankingu najlepszych szpitali publicznych wg. dziennika „Rzeczpospolita”. Od 1 maja szpital w Pleszewie funkcjonuje jako spółka prawa handlowego pod nazwą „Pleszewskie Centrum Medyczne Sp. z o.o.”, której właścicielem jest samorząd Powiatu Pleszewskiego.

szpital„Super Expres” w wydaniu wtorkowym z 20 maja poświęcił pleszewskiemu szpitalowi obszerny reportaż pt. „Oto najlepszy szpital w Polsce”. „Wyremontowane oddziały, wysokiej klasy sprzęt medyczny, lekarze, którzy zawsze mają czas dla pacjentów, i pielęgniarki, które nigdy nie zawiodą” – podsumowują reporterzy. Pleszewskie Centrum Medyczne ma obecnie 11 oddziałów i 8 specjalistycznych poradni, 250 łóżek, ponad 25 lat tradycji, żadnych długów i doświadczoną załogę. Cieszy się doskonałą opinią pacjentów.

W pierwszej dziesiątce rankingu najlepszych szpitali wg. „Super Expressu” znalazły się ponadto: szpitale specjalistyczne w Świdnicy, Chojnicach i Kościerzynie, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie, Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie, Szpital Powiatowy w Chrzanowie,  Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu oraz Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie.

Tomasz Wojtala
Rzecznik Prasowy
Starostwo Powiatowe w Pleszewie